Jaunums - DJI MAVIC 2 | iDrone.lv
0

Jaunums - DJI MAVIC 2

2018-09-07
Jaunums - DJI MAVIC 2

Viena no visslavenākajām kvadrokopteru kompānijām pasaules tirgū DJI izstrādāja un prezentēja divus visjaunākos dronus Mavic 2, kurus laida klajā vairākās modifikācijās. Pirmā – Mavic 2 Pro – aprīkota ar kameru Hasselblad, otrā – Mavic 2 Zoom – kameru ar divkārtīgo optisko tālummaiņu.

Izņemot to, ka abi modeļi lieliski izpilda jebkurus aerouzņemšanas uzdevumus, tiem arī ir brīnišķīgu raksturojumu virkne: korpusa un propelleru modernizētā aerodinamika, liela motoru jauda, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, pilnveidotā iedarbināto propelleru trokšņu izolācija, kā arī spēj attīstīt lidojuma ātrumu līdz pat 72 km/st., iespējamība izmantot perifērijas iekārtas, piemēram, brilles DJI Goggles, un, turklāt abi modeļi pa perimetru ir aprīkoti ar devējiem, kuri veicina drošu pilotēšanu.

Pāris vārdos par trokšņu izolāciju, progresīvs Mavic 2 Pro ir visklusākais modelis visā sērijā, pateicoties agrāk minētiem motoriem, apgriezienu regulatoriem un, protams, propelleriem. Taču vissvarīgākais ir tas, ka laists klajā jaunums ir liela 1'' formāta matrica – līdzīga ar matricām, kuras tiek uzstādītas Phantom 4 Pro. Pagaidām ir agri veikt reālo novērtējumu šiem jaunievedumiem, bet vienu var precīzi teikt: „tabulas” rādītāji kopumā ar Hasselblad reputāciju ļauj paredzēt, ka mūs gaida uzlabota uzņemšanas kvalitāte.

Mavic 2 Pro ir paredzēti kļūt par tikpat populāru, tāpat kā pirmā versija. Tam ir vairākas īpatnības: kompaktums, maksimālais lidojuma ilgums līdz 31. minūtei un izdaudzināta augstas kvalitātes uzņemšana. DJI neiet kompromisu ceļu, piedāvājot visneiedomājamākos risinājumus – neko nepalaižot garām, savienot Mavic Pro un Phantom 4 Pro labas īpašības samērā miniatūrā korpusā. Šeit DJI uzdeva dronu izstrādes „planku”. Turklāt pieteikts lidojuma ātrums, kas sasniedz līdz 72 km/st., ļaus veikt ātri kustošos objektu, piemēram, automobiļu, kuteru u. c., uzņemšanu. Agrākos laikos šim nolūkam vajadzētu Inspire. Ir interesanti arī tas, ka tika pārstrādāta sistēma Active Track, kura ir paredzēta objektu novērošanai. Pilnveidotā versija iedarbina trīs priekšējās kameras novērošanai, trīsdimensiju veidā modelējot apkārtējo telpu. Tas garantē daudz rūpīgāku novērošanu, kurai netraucēs arī šķēršļi.

Cits DJI jaunums ir Mavic 2 Zoom – tas ir budžeta modelis, taču nesamazina tā labās īpašības. Modelī ir integrēta kamera ar matricu 1/2.3'' – līdzīga pirmajai Mavic kamerai, kurai turklāt ir divkārtīga optiska tālummaiņa (summā iznāk četrkārtīga tālummaiņa bez noslodzes uz kvalitāti, veicot uzņemšanu 1080p, jo atlika arī divkārtējā ciparu „tālummaiņa”). Ir zināms, ka šie kvadrokopteri ir pieprasīti mednieku, apsardzes uzņēmumu un meklēšanas dienestu aprindās. Tas liecina par to, ka kamera ar tādiem parametriem tiek veiksmīgi pielietota dažādās cilvēku aktivitāšu nozarēs. Par vēl vienu „noveli” ir iespēja sasniegt „kinobildi” – attēlojumi ar neskaidru otro plānu, kas iznāk, pateicoties garam fokusam. Papildus var automātiski izveidot sevišķi augstas izšķirtspējas uzņēmumus – līdz pat 48 Mpx.

Atkal minēsim, ka abos modeļos ir integrēta modernizēta sadursmju brīdināšanas sistēma. Tagad drošs lidojums un dinamisks šķēršļu aplidojums ir desmit devēju (tai skaitā sānu un aizmugures kameru) „rokās”, kas pakļaujas sistēmai APAS. Vēl jo vairāk apakšējās kameras guva diožu pagaismu, kas ir paredzēta nodrošināt drona nolaišanos jebkurā diennakts laikā.

Visi jaunievedumi būtu ne tik labi, ja DJI neparūpētos par videopārraides pilnveidošanu. Visjaunākā OcuSync 2.0 iemieso astoņkilometru lidojumus dzīvē, pie tās pašas reizes translējot videouzņemšanu ar izšķirtspēju līdz 1080p, kad ir minimāla aizture. Un tas ir reālā laikā!

Noslēgumā minēsim, ka papildinājums standarta komplektācijai ir izstrādāts Fly More Combo, kas tiek pārdots atsevišķi, bet sastāv no visiem nepieciešamiem aksesuāriem.


Ar prieku paziņojam par to, ka abi modificētie modeļi Mavic 2 ir pieejami iepriekšējam pasūtījumam. Steidzieties noformēt pasūtījumu un kļūt par vienu no pirmajiem jaunuma īpašniekiem!