Kā izvēlēties dronu priekš bērna? | iDrone.lv
0

Kā izvēlēties dronu priekš bērna?

2018-06-12
Kā izvēlēties dronu priekš bērna?

Viena no vēlamākajām rotaļlietām bērniem ir radiovadāmi transportlīdzekļi, automašīnas un helikopteri. Šeit mašīnīte noteikti zaudē - kustību stīvums un slikta caurlaidība. Helihopterim ir liela manevrēšanas platība, bet bērnu drona fonā arī helikopteris atkāpjas. 

Lai izlemtu, kādu tieši kvadrokopteru izvēlēties bērnam, jums vispirms jāievēro drošība - bērni ne vienmēr ir pietiekami uzmanīgi, un dizainam jābūt tādam, kas ir piemērots skarbai izmantošanai.


Pirmajam dronam priekš bērna ir jābūt pēc iespējas vienkāršākam vadīšanā - atkarībā no vecuma, prasmēm, reakcijas ātruma, spējai salīdzināt attālos un aptuvenos objektus ar drona izmēriem.


Vai ir vērts iegādāties kvadrokopteri bērniem ar kameru? Noteikti ir. Daži drona izmantošanas plusi:


 • acs attīstība, trīsdimensiju redzes spēja. Parastā stāvoklī bērns redz sevi un pasauli tikai no viena skata punkta. Drons priekš bērna nav tikai rotaļlieta, tas ir viņa veids, kā skatīties ārpus ierastās domāšanas robežām. Spēles formātā drons var veikt visdažādākās funkcijas - no lidojušās glābšanas grupas līdz kosmosa kuģim. Vecākiem bērniem būs lielāka interese kamerā - iespēju apskatīt ainavu no putna skata punkta, redzēt horizontu.


 • atbildība. Kvadrakopters nav lētākā rotaļlieta, un bērnam ir jāpaskaidro, ka transportlīdzekļa liktenis ir atkarīgs no viņa darbības un operatora lidošanas prasmēm.


 • reakcijas attīstība. Tālvadības pults parasti nav ļoti liela, un kontroles mehānismi var būt palīglīdzeklis roku mehāniskās prasmes attīstīšanai.


Lai atbildētu uz jautājumu kā izvēlēties dronu bērnam, Jums ir jāizlemj Jūsu budžets, jānovērtē bērna spējas un jāizvēlas vispiemērotākais modelis.

Vispiemērotākie dronu modeļi bērniem.


  Izskatīsim Eachine E51.

  

  Salokāmais drons aizņem maz vietas. Forma ir līdzīga sacīkšu automašīnai, kas batiks ātrgaitas automašīnu cienītājiem.


  Kontrole tiek veikta no pults vai no viedtālruņa, izmantojot WiFi. Lidojuma laiks sasniedz apmēram 7-8 minūtes, maksimālais diapazons ir 100 metri. Drons ir aprīkots ar kameru 2 MP. Salocītā stāvoklī tā izmērs ir 7,5 x 16,5 cm. Svars ir 118 grami. Šī ierīce ir aprīkota ar gaismas lukturiem, kas ir savienoti ar spilgtu dizainu, kas atvieglos drona meklēšanu neplānotas nosēšanās gadījumā.
   Nākamais modelis Eachine E56.


   Šī modeļa dizains ir lokanāks, melnā un baltā krāsā. Lidojuma diapazons ir aptuveni 80 metri. Lāpstiņu garums ir 17,5 cm. Šai ierīcei ir iespēja uzņemt augstas izšķirtspējas fotoattēlus un videoklipus. LED apgaismojums papildina dizaina eleganci. Vadības panelis ir pēc iespējas vienkāršāks. Svars ir 85,2 grami.


   Izvēloties, kadu kvadrokopteru nopirkt bērnam, vadaties ne tikai pēc drošības noteikumiem un drona cenas. Ir svarīgi arī bērna izvēle - viņam būs patīkamāk izmantot lidaparātu, kuru viņš izvēlējās pats.


   Svarīgi pacelšanas laikā ir neatstāt bērnu vienatnē - bērnu drons neatšķiras no parastā drona un attiecas uz tādiem pašiem Latvijas normatīvajiem likumiem:


   • nepārkāpt privāto telpu;

   • nelidot privāto īpašumu vietā;

   • turēties pietiekami tālu no lidostām.


   Veiksmīgus lidojumus un daudz bērnu smaidu.