Koronavīruss un Droni | iDrone.lv

Koronavīruss un Droni

2020-02-28
Koronavīruss un Droni

Kā droni kļuva par neatņemamiem palīgiem cīņā pret koronavīrusu?


Cīņa pret epidēmiju veic dažādos veidos. Droni sniedz lielu palīdzību, jo, pateicoties bezpilota lidaparātiem, darbinieku kontakti ar cilvēkiem un infekcijas riski tiek samazināti līdz minimumam.

Ķīnas varas iestādes ir aktīvi sākušas ieviest DJI dronus, lai apkarotu koronavīrusu, un to dara dažādos veidos. Īpaši tiek izmantoti DJI Agras sērijas lauksaimniecības droni.


  • Potenciāli inficētās Ķīnas apgabalos lidaparāti palīdz izsmidzināt dezinfekcijas līdzekļus. Teritorijas apstrādā ar šķīdumu, kura pamatā ir hlors un etilspirts. Droni īsākā laikā var apstrādāt vairāk telpas, tas var būt 50 reizes efektīvāks nekā tradicionālās metodes.
  • Vēl viena joma ir dronu piegāde bez kurjeru piedalīšanās. Organizācijas var nosūtīt pārtiku, zāles un piederumus ikvienam, kam tas nepieciešams.
  • Arī droni palīdz policistiem brīdināt sabiedrību. Droniem ir uzstādīti skaļruņi, un varas iestādes atgādina iedzīvotājiem par nepieciešamību valkāt maskas un citus drošības pasākumus. Un tajās vietās, kur notiek iedzīvotāju evakuācija ar lielu satiksmes plūsmu, lido droni, uz kuriem ir lieli plakāti ar QR kodiem un instrukcijas, kā tos izmantot. Tādā veidā, skenējot kodu un aizpildot anketu, cilvēki īpašā valsts vietnē sniedz informāciju par savu veselību.
  • Kā vēsta ziņu aģentūra Siņhua, Ķīna arī sāka izmantot dronus ar daudzfunkcionālu uzraudzības sistēmu, lai identificēt inficētos cilvēkus.

Papildus Ķīnai koronavīrusa epidēmija ir reģistrēta arī Eiropā. Arī Itālija, Austrija, Horvātija, Šveice, Igaunija un citas valstis saskārās ar šo slimību. Vīruss nevar atstāt vienaldzīgu pat Latvijas iedzīvotājus. Vai šī briesmīgā slimība mūs sasniegs? Vai šī briesmīgā slimība sasniegs arī mūs? Jebkurā gadījumā jāpatur prātā visas cīņas metodes, kas tiek izmantotas Ķīnā, un jābūt gatavai jebkuram notikumu iznākumam.